
Na more uz popust i do 50 odsto
Pod sloganom “Gde još niste bili“, posetioce Beogradskog sajma očekuju sniženja na uplaćene aranžmane
MEĐUNARODNI sajam turizma, 38. po redu, počinje u četvrtak i trajaće do 21. februara. Pod sloganom “Gde još niste bili”, posetioce Beogradskog sajma očekuju sniženja na uplaćene aranžmane i do 50 odsto. Ove godine biće i rekordan broj izlagača, više od 1.150 iz 55 zemalja. Prošle godine, sajam turizma je posetilo oko 70.000 ljudi, dok se ove godine očekuje više od 75.000.

Sajam turizma otvoriće premijer Srbije Aleksandar Vučić, koji će posetiti štandove turističkih organizacija Srbije i Beograda, ali i promotivne pultove Abu Dabija, zemlje partnera Slovenije i “Er Srbije”. Ove godine prvi put se predstavljaju Malezija i Namibija.
– Dosadašnje rezervacije u odnosu na prošlu godinu su 12 odsto veće, što je posledica toga da agencije cenovno prilagođavaju ponudu skromnijem budžetu građana – rekao je Zoran Arsenović, predsednik Upravnog odbora Nacionalne asocijacije turističkih agencija JUTA. – Grčka je najtraženija destinacija.
BEZBEDNOST PUTNIKA
– PREUZIMAMO potpunu odgovornost za 150 agencija koje su u sistemu JUTA Garancija putovanja – rekao je Aleksandar Seničić, direktor JUTE. – U ovaj sistem uključeno je više od 700 predstavnika turističkih agencija na više od 350 destinacija. Putnicima će, tako, biti omogućen povraćaj novca u roku od pet dana, ukoliko agencija prestane da radi pre kretanja na put.
Izvor: Večernje novosti, J. Subin